DR KATARZYNA JASIEWICZ: CZY BLIŹNIACZKI STARZEJĄ SIĘ TAK SAMO?

-Każda pacjentka to dla mnie  ciekawe wyzwanie. Ale spotkanie z bliźniaczkami daje niepowtarzalną okazję do sprawdzenia, czy zmiany zachodzące w wyglądzie zależą tylko od genów, czy także od innych czynników – mówi dr Katarzyna Jasiewicz, właścicielka Consensus.med i inicjatorka akcji metamorfozy.com.

IMG_3422

Agnieszka Lutosławska (41) i Elżbieta Czulak (41) zgłosiły się do projektu „Matki i córki – historia piękna” z Wacławą Kowalską (70). -Byłam ciekawa, czy różnice w ich trybie życia, charakterze i sposobach dbania o wygląd przełożą się na stan skóry – przyznaje dr Jasiewicz – W trakcie pierwszych konsultacji okazało się, że nie ma żadnych przeciwwskazań aby wykonywać zabiegi Agnieszce i Elżbiecie. Ich Mama, Wacława Kowalska, ciepła i dająca nam wszystkim przykład dobroci, siły i optymizmu, z uwagi na problemy zdrowotne została zakwalifikowana na zabiegi nieinwazyjne.

IMG_2707

-Kilka lat temu widziałam prezentację wyników badań prowadzonych przez okres 10 lat u bliźniaczek jednojajowych. Jedna z sióstr prowadziła higieniczny tryb życia, poddawała się zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej, a druga nie przejmowała się upływającym czasem. Na zdjęciach wykonanych w 2 lata po rozpoczęciu badań widać pierwsze różnice w wyglądzie bliźniaczek. Zdjęcia wykonane po upływie 10 lat pokazują prawdziwą przepaść: dbająca o siebie siostra wygląda młodziej niż przed rozpoczęciem badań, podczas jej bliźniaczka wygląda co najmniej o 10 lat starzej- opowiada dr Katarzyna Jasiewicz. -Żaden wykład wcześniej ani później nie przekonał mnie bardziej do zasadności stosowania zabiegów medycyny estetycznej – dodaje.

ela czulak czewiec

To jak wyglądamy, zależy nie tylko od naszych cech genetycznych. Na wygląd wpływa także higiena i jakość życia, dieta, relacje z najbliższymi, odpowiednia ilość snu, poziom stresu. Rzeczy, o których łatwo zapomnieć, bo efekty zaniedbań nie pojawiają się od razu. -Pomysł na metamorfozy.com narodził się między innymi dlatego, że chciałabym przekazać tę wiedzę jak największej ilości kobiet – tłumaczy dr. Jasiewicz.

Agnieszka Lutosławska czerwiec

Elżbieta i Agnieszka nie korzystały do tej pory z dobrodziejstw medycyny estetycznej, ale dbały o siebie używając kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Są do siebie bardzo podobne jednak na ich twarzach upływający czas zaczyna rysować różne linie. Elżbieta codziennie ćwiczy. Pracuje jako trener wychowania fizycznego na Akademii Medycznej w Krakowie. Określa swoją pracę jako niezbyt stresującą. Rysy jej twarzy są dość łagodne, podobnie jak mimika. Agnieszka ma pracę o charakterze biurowym i nie uprawia sportów. Jej praca łączy się z większym napięciem i stresem. To znajduje odzwierciedlenie w ilości zmarszczek i napięciu malującym się na twarzy. Obie siostry mieszkają w Krakowie, mają dwoje dzieci, spędzają ze sobą sporo czasu.

Zarówno Elżbietę jak i Agnieszkę natura obdarzyła skłonnością do przebarwień, które mają na twarzy, oraz skórą o dość dużej wiotkości, co widać szczególnie na brzuchu. U obu kobiet po ciążach pozostał jej niewielki nadmiar. Na twarzy widać pierwsze oznaki upływającego czasu: owal twarzy stracił wyrazistość, zaznaczają się doliny łozowe. W okolicach skroni i kąta żuchwy pojawiły się pierwsze ubytki, widoczne jako cienie. U obu sióstr opadają górne powieki, nadając oczom nieco smutny wyraz.

Można jednak powiedzieć, że skłonność do przebarwień i w związku z tym unikanie słońca, zbawiennie wpłynęło na jakość skóry. Gdyby panie opalały się częściej, z pewnością byłaby ona w gorszym stanie. -W czasie programu metamorfozy.com poprawimy koloryt skóry usuwając przebarwienia i poszerzone naczynka. Strukturę skóry poprawi zwężenie porów i jej ujędrnienie. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie naturalnego owalu twarzy. Wypełnimy ubytki poduszeczek tłuszczowych w okolicach skroni i żuchwy. Złagodzimy także mimikę oraz wypełnimy pierwsze zmarszczki. Skorygujemy także kontur ust i ich objętość. Postaramy się także ujędrnić skórę brzucha – deklaruje dr. Katarzyna Jasiewicz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: