Chcę podróżować dookoła świata. Na pytania Karoliny odpowiada Bogumiła Maślak.

Karolina Maślak swoje dziesięć pytań ułożyła w kilka godzin i była przekonana, że tak naprawdę, żadna z odpowiedzi mamy jej nie zaskoczy. A jednak! Metamorfozy.com to okazja nie tylko do przemiany zewnętrznej, ale też odkrywania siebie. Nie tylko Karolina, ale przede wszystkim Bogumiła odpowiadając na pytania dowiedziała się o sobie całkiem nowych rzeczy.

Bogumiła Maślak

Bogumiła Maślak

Czy jest coś czego najbardziej się w życiu boisz?

O jezu, ale pytanie. Boje się chorób, które są początkiem końca. Boję bezsilności w obliczu jakiejś tragedii, wypadku. Boję się braku pieniędzy.Wielu rzeczy się boję.

Jacy byliśmy, jako dzieci: siostra, ja i brat?. Czy byliśmy grzeczni, czy wręcz przeciwnie, sprawialiśmy dużo problemów i trosk ?

Moje dzieci (Monika (32), Karolina (31), Norbert (24) właściwie nie sprawiały problemów. Nawet jako jako mama nastolatków, miałam taryfę ulgową. Wszyscy są po prostu fajnymi ludźmi.

Czy jesteś z nas dumna ? A właściwie ze mnie, bo mam wrażenie, że niczego w życiu nie osiągnęłam, i że nie masz powodu, by być ze mnie dumna. ?

Ależ oczywiście, że mam powody! Jestem dumna z tego, że Karolina wbrew trudnościom skończyła studia, dojeżdżając aż do Tarnowa. Jestem dumna z tego, że przez kilka miesięcy mieszkała sama i sobie świetnie radziła, zdawała egzaminy na piątki Jestem dumna z Karoliny!

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest szczęście moich dzieci. Chciałabym, żeby wszystkie sobie ułożyły sobie życie, tak jak im się podoba – żeby robiły to, co im sprawia przyjemność i żeby to przyniosło im korzyści finansowe. I żeby wszyscy byli zdrowi.

Gdybyś mogła cofnąć czas, to co byś w swoim życiu zmieniła?

Gdybym mogła cofnąć czas to przede wszystkim nie przeprowadziłabym się  z Jaworzna do Głogoczowa pod Krakowem. Zostałabym na miejscu, albo wybrałabym zupełnie inne miasto – może Kraków albo Bielsko Białą. Nie porwałabym się na budowę domu. Zmieniłabym już dwanaście lat temu moje życie osobiste. I tyle. Poza tym nic bym nie zmieniała.

Czego najbardziej w życiu żałujesz?

Tego, że posłuchałam niemądrej rady. Żałuję, że skorzystałam z urlopu zdrowotnego, który zaowocował tym, że straciłam swoją ukochaną pracę. Uczyłam matematyki. Teraz opiekuję się dziećmi w szkolnym busie. Dbam, żeby bezpiecznie dotarły do szkoły.

Gdyby była możliwość spełnienia Twoich 3 życzeń od złotej rybki, to jakie by one były?

Po pierwsze chciałabym, żeby wszyscy moi najbliżsi,przyjaciele i znajomi, cieszyli się dobrym zdrowiem i mieli dobre życie. Po drugie życzyłabym sobie, żeby złota rybka sprawiła, żeby wszelkie okrucieństwo omijało dzieci i zwierzęta.Trzecie życzenie zostawiłabym dla siebie i poprosiłabym o dar mówienia wszystkimi językami świata. Zawsze o tym marzyłam, żeby móc porozumieć się z każdym człowiekiem, w każdym zakątku Ziemi.

IMG_2673

Gdybyś wygrała w totolotka niewyobrażalną sumę pieniędzy, to co byś z nimi zrobiła? Zrealizowałabym swoje marzenia. Część pieniędzy przeznaczyłabym na zabezpieczenie siebie i najbliższych. Pomogłabym dzieciom, które tego potrzebują. Chciałabym przeforsować prawo, dzięki któremu osoba, która podejmie się opieki nad zwierzęciem nie mogła bo bezkarnie wyrzucić. Posunęłabym się nawet do przekupienia władz. A sobie kupiłabym dobry samochód i pojechałabym na wycieczkę dookoła świata.

Jaką cechę charakteru cenisz u swoich dzieci, a jakiej nie lubisz (o ile jest taka)?

Lubię u moich dzieci cierpliwość, bo odziedziczyły ją po mnie. Lubię u nich pracowitość. Podziwiam najstarszą córkę, która dzięki pracowitości i konsekwentnemu dążeniu do celu, ukończyła szkołę muzyczną. Podoba mi się ich wrażliwość. Nie są obojętne na cierpienie, ani ludzi, ani zwierząt. Cieszę się, że lubia czytać książki i potrafią ze sobą rozmawiać

Jaką cechę bądź cechy charakteru cenisz w sobie najbardziej ?

Cierpliwość. Szczególnie dużo cierpliwości mam dla dzieci. Wszystkie traktuję tak, jakby były moje. Może dlatego, jako jedyna nauczycielka w szkole, z okazji Dnia Matki dostałam od dzieciaków bukiet kwiatów. Czuję się tym bardzo wyróżniona.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: