Metamorfozy.com rozpoczęte

Ta niedziela była gorąca, i to nie dlatego, że 2 czerwca 2013 było w Krakowie jakoś specjalnie słonecznie. Bo nie było. Ale dla nas to był ten dzień, od którego wszystko się zaczęło.

hotelstary9

Tartinki, w kawiarni Hotelu Starego w Krakowie  ustawiły się na tacach równo, co do milimetra. My podobnie – tyle, że po drugiej stronie. Raz dwa, raz dwa  – mikrofon sprawdzony. Czerwony dywan rozłożony. Brzuchy wciągnięte i tu powinny zagrać fanfary, bo właśnie zaczęły wchodzić do sali matki i córki, z którymi miałyśmy spędzić najbliższe cztery miesiące.

hotelstary6

Wcześniej miałyśmy tylko zdjęcia i listy, w których opisywały, jak się kochają, płaczą, kłócą i dlaczego przez następne cztery miesiące mają zamiar zmienić swoje życie. Wchodziły trochę nieśmiało, rozglądały się, szukając znajomej twarzy Katarzyny Jasiewicz,  lekarza medycyny estetycznej i spiritus movens całego przedsięwzięcia, która kilka dni wcześniej przepytała je na okoliczność  tego, co w sobie lubią, tego, co chciałyby w sobie zmienić, oraz marzeń, planów i wszystkiego tego, co chciała wiedzieć (a nie bała się zapytać).

hotelstary11

Ciągle mam przed oczami ten moment, kiedy stoimy na przeciwko siebie, nie wiedząc jeszcze dokąd nas zaprowadzi droga, na którą właśnie weszłyśmy. Mieszanka ekscytacji i strachu, jaki zawsze towarzyszy wielkim zmianom. Te wszystkie  wypowiedziane i przemilczane pytania: jak  to  będzie ? Czy będzie bolało?  Czy się polubimy? Kto jest kim?  I to, które zapamiętałam najlepiej: „Czy jak już będę taka piękna, to dalej będę się sobie podobać ?”

hotelstary5

Nie boimy się zmarszczek, ale chcemy pokazać, że Matki i Córki mogą wyglądać pięknie, niezależnie od wieku. Zadbamy o to, żebyście wyglądały wspaniale, ale wierzymy, że największe, a przede wszystkim trwałe zmiany, mają źródło waszych wnętrzach.” – zaczęła Katarzyna Jasiewicz, prezes Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Consensus.

hotelstary4

To, czym jest uroda i kobiecość córce przekazała matka, matce babka, i tak dalej. Nie zawsze ten przekaz jest łatwy, ale zawsze bardzo ważny” – dodała psycholog dr Joanna Heidtman, która będzie wspólnie z uczestniczkami pracować nad zarządzaniem zmianą i relacjami matka -córka.

Dbanie o siebie, o swoją urodę to nie próżność, ale piękny prezent, który dajemy samej sobie” – przypomniała Grażyna Wolszczak, ambasadorka projektu.

hotelstary3

Ta dam!. Część oficjalna zakończona, Metamorfozy.com  – można uznać za rozpoczęte, ale pytań, na które chcemy znaleźć odpowiedzi nie ubywa. ” Czy można się uśmiechać nie pokazując zębów?” – pyta retorycznie Marta Zin z Dentimy, dzięki której uczestniczki będą mogły uśmiechać się szczerze i szeroko. „Co mówi o nas nasze ciało ?” – pyta Artur Pawłowski, osteopata. Obserwuje uczestniczki, kiedy udzielają wywiadów  i notuje w głowie, kogo usztywnia stres, komu ciężko podnieść oczy ze smutku, a kto emanuje energią. Styliści próbują wyczuć styl uczestniczek, a ja pytam o co się tylko da. Co w sobie lubią? ( Odpowiedzi od „wszystko”, do ” prawie nic”). Kto kogo namówił ? (Częściej córki namówiły mamy, a jedna nawet zwabiła ją podstępem). „Co chcesz zmienić?”, „Jakie są twoje marzenia?”. Mamy nadzieję, że niektóre się spełnią.

hotelstary12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: